AKTUALNOŚCI

Ostatni rok uzyskania dotacji dotyczącej modernizacji źródeł energii cieplnej na terenie Gminy Miasto Lębork na dotychczasowych zasadach

Wtorek, 30 listopada 2021

Burmistrz Miasta Lęborka informuje, że rok 2021 jest ostatnim rokiem, w którym można składać wnioski o udzielenie dotacji dotyczących modernizacji źródeł energii cieplnej na terenie Gminy Miasto Lębork dla podmiotów uprawnionych ze środków budżetu miasta Lęborka na dotychczasowych zasadach.

 

Czytaj dalej

XVIII Powiatowy Konkurs Plastyczny Coraz bliżej święta Eko-święta

Środa, 10 listopada 2021

Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym Coraz bliżej święta Eko-święta, którego celem jest szerzenie bożonarodzeniowych symboli tradycji polskich – z wykorzystaniem materiałów naturalnych i wtórnych do tworzenia elementów świątecznej aranżacji wnętrz

Czytaj dalej

Komunikat prasowy: Startuje akcja „Książka za drzewo”

Środa, 29 września 2021

Startuje akcja „Książka za drzewo”
 
Fundacja Ekologiczna ARKA startuje z ogólnopolską akcją „Książka za drzewo”, która łączy tematykę ekologiczną z promocją książek i czytelnictwa.

 

Czytaj dalej

Obowiązkowa deratyzacja

Piątek, 17 września 2021

Przypominamy, że w okresie od 15 września do 15 października każdego roku właściciele nieruchomości zobowiązani są do przeprowadzenia obowiązkowej deratyzacji na swoich posesjach

Czytaj dalej

Akcja przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2021”

Czwartek, 16 września 2021

W dniach 26-28 października 2021 roku na terenie miasta Lęborka zostanie przeprowadzona akcja przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2021”

 

Czytaj dalej

Mniej azbestowych dachów dzięki dotacji

Środa, 15 września 2021

Około 38 ton azbestu zniknie z Lęborka w bieżącym i przyszłym roku. Wszystko dzięki dofinansowaniu zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miasto Lębork w latach 2021-2022” przyznanemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na wniosek Gminy Miasto Lębork i środkom z budżetu miasta przeznaczonym na ten cel.

Czytaj dalej

Książka za drzewo

Poniedziałek, 13 września 2021

Zapraszamy szkoły do jesiennej akcji ekologicznej
Fundacja ekologiczna Arka

Czytaj dalej

28. Akcja Sprzątania świata - Polska

Czwartek, 9 września 2021

Już 17 września odbędzie się 28. finał Akcji Sprzątanie świata - Polska. Akcji, która od 1994 łączy Polaków, którym bliska jest troska o naturę i ich najbliższe otoczenie.

 

Czytaj dalej

Awaria w ZZO "Czysta Błękitna Kraina” Sp. z o.o. w Czarnówku

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021

Opóźnienie w odbiorze odpadów komunalnych z terenu miasta Lęborka – do czasu usunięcia awarii.

 

Czytaj dalej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytych opon samochodów osobowych dla mieszkańców budynków wielorodzinnych.

Piątek, 6 sierpnia 2021

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, dywany czy opony będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni września. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć!

Czytaj dalej

Informacja dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych i mieszanych

Piątek, 30 lipca 2021

Z dniem 30.07.2021 r. wchodzą w życie przepisy określone w Uchwale Nr XXVII-441/2021 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 29.06.2021 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Miasto Lębork oraz warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

 

Czytaj dalej

Sprawozdanie z przeprowadzonej kampanii edukacyjnej pn. „Segregacja dla klimatu, klimat dla segregacji – kampania edukacyjna Miasta Lęborka” z dofinansowaniem ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Czwartek, 15 lipca 2021

W ramach niniejszej kampanii zrealizowano szkolenia dla uczniów szkół podstawowych, które odbywały się w placówkach oświatowych, zgodnie z poczynionymi uzgodnieniami z dyrektorami szkół w formule online.

Czytaj dalej

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB)

Czwartek, 1 lipca 2021

Od 1 lipca 2021 roku każdy właściciel i zarządca budynku musi złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków CEEB.

Czytaj dalej

ZGŁOŚ NIELEGALNE POSTĘPOWANIE Z ODPADAMI

Poniedziałek, 28 czerwca 2021

Widzisz wysypisko śmieci w pobliskim lesie, a może nagły wzrost ilości transportów ciężarowych jakie zaczęły przyjeżdżać na teren nieruchomości położonych z dala od gęstej zabudowy mieszkalnej, w okolicy lasów, miejsc rzadko uczęszczanych i nieużytkowanych terenów przemysłowych oraz pojawienie się na ich terenie różnego rodzaju beczek i pojemników zgłoś to Inspekcji Ochrony Środowiska.

 

Czytaj dalej

Sprzatanie lasu przez uczniów szkół średnich

Poniedziałek, 28 czerwca 2021

Dziesiątki worków śmieci zebrali 11.06.2021 r. uczniowie lęborskich szkół średnich w lesie przy Osiedlu Sportowa. Inicjatorką sprzątania lasu była nowa mieszkanka naszego miasta Ewelina Ptycia.

 

Czytaj dalej

AKCJA KASTRACJA

Wtorek, 25 maja 2021

Gmina Miasto Lębork wspólnie z Fundacją ZWIERZ z Bierunia podjęły się realizacji Projektu ZWIERZowa Akcja Kastracja! Projekt ma na celu zmniejszenie liczby niechcianych zwierząt poprzez upowszechnienie przeprowadzania zabiegów sterylizacji / kastracji również u zwierząt posiadających właściciela (psy i koty).

Czytaj dalej

Informacja nt. kont indywidualnych

Czwartek, 13 maja 2021

Burmistrz Miasta Lęborka zawiadamia, iż od dnia 01.07.2021 r. nastąpi zmiana rachunku bankowego Gminy Miasto Lębork przewidzianego dla dokonywania wpłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

Czytaj dalej

Dzień Bez Śmiecenia – 11 maja 2021 ODPADY TO NIE ŚMIECI – TO SUROWCE. #WidzęWięcej

Poniedziałek, 10 maja 2021

11 maja po raz 15 będziemy świętować Dzień Bez Śmiecenia – edukacyjną kampanię ekologiczną, dotyczącą prawidłowego postępowania z odpadami opakowaniowymi organizowaną przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. W tym roku edukujemy społeczeństwo pod hasłem „Odpady to nie śmieci, to surowce. #WidzęWięcej”.

 

Czytaj dalej

Dofinansowanie do usunięcia wyrobów zawierających azbest

Piątek, 7 maja 2021

Burmistrz Miasta Lęborka informuje o rozpoczęciu procedury przyjmowania wniosków o dofinansowanie do usunięcia wyrobów zawierających azbest z terenu nieruchomości położonych na terenie Gminy Miasto Lębork.

Czytaj dalej

Zakaz prowadzenia lotów trenigowych i konkursowych gołębi

Środa, 5 maja 2021

W odniesieniu do wysoce zjadliwej grypy ptaków, zakazuje się prowadzenia lotów treningowych i konkursowych gołębi do czasu ustabilizowania i opanowania sytuacji epizootycznej.

 

Czytaj dalej

Wysoce zjadliwa grypa ptaków

Wtorek, 27 kwietnia 2021

W związku ze stwierdzeniem występowania na terenie Powiatu Lęborskiego ognisk ptasiej grypy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku wydał Rozporzadzenie nr 1/2021 i 2/2021 z dnia 27 kwietnia 2021 roku w sprawie określenia obszaru zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8 oraz nakazów i zakazów obowiązujących na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska, Miasto Lębork gminie Wicko”.

Czytaj dalej

Pierwsze ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8

Piątek, 23 kwietnia 2021

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku, informuje, że na terenie powiatu lęborskiego stwierdzono pierwsze ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8. Ognisko zostało stwierdzone w stadzie drobiu przyzagrodowego, w miejscowości Janowiczki, gm. Nowa Wieś Lęborska.

 

Czytaj dalej

"Segregacja dla klimatu, klimat dla segregacji - kampania edukacyjna Miasta Lęborka"

Czwartek, 22 kwietnia 2021

Informujemy, że w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Segregacja dla klimatu, klimat dla segregacji – kampania edukacyjna Miasta Lęborka” prowadzimy zajęcia dla dzieci z klas IV - VII w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami.

 

Czytaj dalej

Dron zbada jakość dymu z kominów, a fotopułapka zidentyfikuje podrzucających odpady

Środa, 21 kwietnia 2021

Gmina Miasto Lębork nawiązała współpracę z firmą BADOR ze Słupska, która w ramach projektu GTI DRON wykonuje badania zanieczyszczeń powietrza z wykorzystaniem systemu AirDron.

Czytaj dalej

PSZOK w SOBOTĘ będzie NIECZYNNY

Czwartek, 1 kwietnia 2021

Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Lęborku w dniu 03.04.2021 r. będzie NIECZYNNY.

Czytaj dalej

ZNAKOWANIE POJEMNIKÓW NA ODPADY

Piątek, 12 marca 2021

Informuję, iż w miesiącu kwietniu odbywa się znakowanie pojemników na odpady komunalne przez firmy zajmujące się odbiorem odpadów na terenie Gminy Miasto Lębork (PGK Puck Sp. z o.o. i Remondis Sp. z o.o.).

Czytaj dalej

Odpady zielone w postaci ściętych gałęzi

Środa, 3 marca 2021

Informujemy, że w przypadku odpadów zielonych w postaci ściętych gałęzi, dopuszcza się gromadzenie ich luzem, pod warunkiem związania gałęzi w wiązki umożliwiające załadowanie ich na pojad odbierający odpady.

Czytaj dalej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni marca. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć!

Czytaj dalej

Godziny otwarcia PSZOK od 24.12-02.01.2021 r.

Czwartek, 17 grudnia 2020

Wydział Ochrony Środowiska, Urzędu Miasta w Lęborku informuje o godzinach otwarcia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ul. Żeromskiego 6B Lębork od 24.12-02.01.2020 r.

 

Czytaj dalej

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Lęborku BĘDZIE OTWARTY w pełnym wymiarze

Wtorek, 8 grudnia 2020

Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Lęborku od dnia 08.12.2020 r. będzie czynny w pełnym wymiarze czasu pracy we wcześniej ustalonych godzinach.

Czytaj dalej

Nowe godziny otwarcia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Lęborku

Wtorek, 1 grudnia 2020

Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Lęborku będzie otwarty od dnia 01.12.2020 r.  w niepełnym wymiarze czasu, tj. we wtorki, czwartki i soboty we wcześniej ustalonych godzinach.

Czytaj dalej

Około 35 ton mniej azbestu w Lęborku dzięki dofinansowaniu w latach 2019 - 2020

Czwartek, 26 listopada 2020

Około 35 ton mniej azbestu w Lęborku dzięki dofinansowaniu w latach 2019 - 2020

Czytaj dalej

Uwaga hodowcy drobiu! Ryzyko wystąpienia nowych ognisk grypy ptaków w Europie

Poniedziałek, 2 listopada 2020

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku informuje o ryzyku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w związku ze stwierdzeniem w ostatnim czasie nowych ognisk grypy ptaków na terenie zachodniej Rosji i Kazachstanu.

Czytaj dalej

Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika– zagrożenie ASF!

Wtorek, 8 września 2020

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku przypomina o zasadach minimalizujących ryzyko ewentualnego rozprzestrzeniania się choroby, w tym ryzyko wprowadzenia ASF do gospodarstw, w których utrzymywane są świnie. Zasady te dotyczą usuwania ze środowiska martwych dzików, potencjalnie zakażonych ASF.

Czytaj dalej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Środa, 2 września 2020

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni września. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć!

Czytaj dalej

Dofinansowanie działań edukacyjnych Gminy Miasto Lębork ze środków WFOŚiGW w Gdańsku

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

 Informujemy, że decyzją Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Gdańsku wniosek Gminy Miasto Lębork o dofinansowanie realizacji zadania pn.: „Segregacja dla klimatu, klimat dla segregacji – kampania edukacyjna Miasta Lęborka” został zakwalifikowany do dofinansowania ze środków Funduszu w formie dotacji.

Czytaj dalej

PSZOK w SOBOTĘ będzie NIECZYNNY

Poniedziałek, 22 czerwca 2020

Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Lęborku w dniu 27.06.2020 r. będzie NIECZYNNY.

Czytaj dalej

Informacja w sprawie naklejek z kodami kreskowymi na worki

Środa, 17 czerwca 2020

Mieszkańcy miasta nie muszą już oklejać worków do gromadzenia odpadów selektywnych naklejkami z kodami kreskowymi.

 

Czytaj dalej

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Lęborku BĘDZIE OTWARTY w pełnym wymiarze

Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Lęborku od dnia 16.06.2020 r. będzie czynny TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA LĘBORKA w pełnym wymiarze czasu pracy we wcześniej ustalonych godzinach.

Czytaj dalej

Przyłącz sie do akcji Dzien Bez Śmiecenia #WŁĄCZ SIĘ DO GRY

Wtorek, 5 maja 2020

W tegorocznej edycji zapraszamy Was do wspólnej zabawy w Teleturnieju Dnia Bez Śmiecenia, ale spokojnie – nikogo nie będziemy oceniać.

Czytaj dalej

Zaproszenie na Spotkanie

Czwartek, 30 kwietnia 2020

Firma PROMAG serdecznie zaprasza mieszkańców i przedsiebiorców Gminy na wideo- konferencję na żywo dotyczącą dofinansowania na instalację fotowoltaiczną, która odbędzie się dnia 4 maja 2020 r. o godz. 19:30.

 

Czytaj dalej

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Lęborku BĘDZIE OTWARTY

Środa, 29 kwietnia 2020

Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Lęborku będzie otwarty od dnia 05.05.2020 r.  w niepełnym wymiarze czasu, tj. we wtorki, czwartki i soboty we wcześniej ustalonych godzinach.
 

Czytaj dalej

Wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie trwania epidemii koronawirusa SARS-CoV-2

Piątek, 10 kwietnia 2020

Dla osób zdrowych objętych kwarantanną (dotyczy całego gospodarstwa domowego, w którym osoba taka się znajduje), dla osób stosujących środki zapobiegawcze, np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa

 

Czytaj dalej

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!

Wtorek, 24 marca 2020

Burmistrz Miasta Lęborka informuje, że firmy, które w związku z epidemią koronawirusa zmuszone były tymczasowo zamknąć swoją działalność, mogą nie płacić za odbiór odpadów komunalnych.

 

Czytaj dalej

Zalecenia Głównego Lekarza Weterynarii dla osób objętych kwarantanną w związku z COVID-19

Piątek, 20 marca 2020

Zalecenia Głównego Lekarza Weterynarii dla osób objętych kwarantanną w związku z COVID-19 dotyczące postępowania ze zwierzętami domowymi i gospodarskimi

Czytaj dalej

KOMUNIKAT

Sobota, 14 marca 2020

Mając na celu powstrzymanie i ograniczanie ryzyka zakażenia koronawirusem Burmistrz Miasta Lęborka podjął decyzje dotyczące reorganizacji pracy Urzędu Miejskiego w Lęborku na czas epidemii.

Czytaj dalej

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Poniedziałek, 9 marca 2020

Burmistrz Miasta Lęborka oraz Grupa GlobalECO informuje, że spotkanie informacyjne dotyczące dotacji i ulg w 2020 roku, na instalacje fotowoltaiczne zostało odwołane.

 

Czytaj dalej

Uwaga hodowcy drobiu! Realne zagrożenie ptasią grypą!

Czwartek, 13 lutego 2020

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku informuje w jaki sposób posiadacze drobiu lub innych ptaków mogą uchronić swoje gospodarstwa przed wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI).

Czytaj dalej

Dodatkowy odbiór odpadów BIO z sektora I w zabudowie jednorodzinnej

Wtorek, 7 stycznia 2020

Informujemy, że w dniu 10 stycznia 2020 r. odbędzie się odbiór odpadów ulegających biodegradacji z zabudowy jednorodzinnej z sektora I.

Czytaj dalej

Bezpłatne webinarium „Funkcjonowanie Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami” – 3 stycznia 2020

Czwartek, 2 stycznia 2020

Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na bezpłatne webinarium* „Funkcjonowanie Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami”, które odbędzie się 3 stycznia 2020 r. w godz. 10:00 – 13:00.

Czytaj dalej

Konkursu Ekologiczny „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”

Wtorek, 31 grudnia 2019

Zapraszamy nauczycieli i uczniów klas 3 - 7 szkół podstawowych do udziału w VI edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” pod patronatem Kuratorów i Kuratoriów województwa lubuskiego, świętokrzyskiehgo i podkarpackiego.

 

Czytaj dalej

Godziny otwarcia PSZOK w okresie świątecznym

Piątek, 20 grudnia 2019

Wydział Ochrony Środowiska, Urzędu Miasta w Lęborku informuje o godzinach otwarcia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ul. Żeromskiego 6B Lębork w okresie świątecznym.

 

Czytaj dalej

ZAWIADOMIENIE W SPRAWIE ZMIANY STAWKI OPŁATY ZA ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH

Piątek, 6 grudnia 2019

Burmistrz Miasta Lęborka zawiadamia, iż od grudnia 2019 roku  mieszkańców miasta Lęborka obowiązuje nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Czytaj dalej

Informacja nt. Kampani Ekologicznej

Czwartek, 28 listopada 2019

Sprawozdanie z realizacji zadania pn.: „Gospodarka o obiegu zamkniętym jako fundament ochrony powietrza i klimatu- kampania edukacyjna Miasta Lęborka”

Czytaj dalej

Informacja dla opiekunów społecznych kotów wolno żyjących

Piątek, 15 listopada 2019

Informujemy, że w dniach 18 i 19  listopada 2019 r. w godzinach 12.00-14.00 w garażu przy ul. Marii Curie - Skłodowskiej (w ciągu murów obronnych, na tyłach nieczynnego sklepu warzywnego) będzie wydawana karma dla wolno żyjących kotów. 

 

Czytaj dalej

XVII Powiatowy Konkurs Plastyczny Coraz bliżej święta Eko-święta

Środa, 6 listopada 2019

Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym Coraz bliżej święta Eko-święta, którego celem jest szerzenie bożonarodzeniowych symboli tradycji polskich – z wykorzystaniem materiałów naturalnych i wtórnych do tworzenia elementów świątecznej aranżacji wnętrz

 

Czytaj dalej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie jednorodzinnej SEKTOR I

Środa, 9 października 2019

Informujemy, że w dniu 23 października odbędzie się odbiór odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie jednorodzinnej z sektora I.

Czytaj dalej

Uwaga! Czas na deratyzację!

Piątek, 20 września 2019

Burmistrz Miasta Lęborka przypomina właścicielom nieruchomości położonych na terenie Gminy Miasto Lębork o obowiązku przeprowadzenia akcji deratyzacji w terminie od 15.09.2019 r. do 15.10.2019 r.

Czytaj dalej

Gdzie oddać przeterminowane leki, termometry rtęciowe oraz zużyte igły i strzykawki?

Piątek, 20 września 2019

Zużytych igieł i strzykawek nie wolno wyrzucać do kosza na odpady. Co z nimi zrobić? Najlepiej zanieść do apteki lub do punku selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

 

Czytaj dalej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie jednorodzinnej SEKTOR I

Piątek, 20 września 2019

Informujemy, że w dniu 28 września odbędzie się odbiór odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie jednorodzinnej z sektora I.

Czytaj dalej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Piątek, 20 września 2019

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni września. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć!

 

Czytaj dalej

Uwaga rolnicy i hodowcy - zagrożenie ASF

Czwartek, 12 września 2019

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku informuje, że w związku z niesłabnącym zagrożeniem afrykańskim pomorem świń (ASF) należy zwracać uwagę na pochodzenie kupowanej paszy lub ściółki.

 

Czytaj dalej

ZAGROŻENIE Afrykańskim Pomorem Świń ASF!

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Nie pozostawiaj jedzenia na przydrożnych parkingach, w rowach i w lesie  – zagrożenie ASF!

 

Czytaj dalej

CZUJNIKI SMOGU I ZANIECZYSZCZEŃ

Piątek, 16 sierpnia 2019

Od kilku dni na terenie gminy Lębork zostały zamontowane czujniki jakści powietrza w następujących lokalizacjach :  Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Kościuszki 14, Szkoła Podstawowa nr 7 przy ul. Piotra Skargi 52 oraz Przedszkole nr 9 przy ul. Mireckiego 9. Urządzenia informują o temperaturze powietrza, wilgotności, ciśnieniu, a także stężeniu pyłów zawieszonych  PM 2.5 i PM 10 (odpowiadających za tzw. smog).

Czytaj dalej

Można składać wnioski o dotację na usuwanie azbestu w latach 2019-2020

Wtorek, 9 lipca 2019

Kolejny raz Gmina Miasto Lębork będzie się ubiegać o dotację na usunięcie wyrobów zawierających azbest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach konkursu pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2019).

 

Czytaj dalej

Minitargi "Czyste Powietrze"- BAT w Lęborku

Wtorek, 14 maja 2019

Zapraszamy na Minitargi "Czyste Powietrze", które odbędą się 18 maja w godzinach 9.00- 15.00 w Oddziele BAT w Lęborku, ul. Majkowskiego 10, 84-300 Lębork. Organizatorami targów jest Fundacja GlobalECO oraz składy i Markety Budowlane BAT.

 

Czytaj dalej

Warsztaty EDU art Eko

Wtorek, 14 maja 2019

Półtorej godziny zabaw z segregacją, szukanie odpowiedzi na pytanie jak długo żyje odpad, dodatkowo artystyczny recykling i ozdabianie worków. Zapraszamy dzieci z kl I i II szkoły podstawowej.

Czytaj dalej

#Zaczynam Od Siebie 11 maja Dzień bez Śmiecenia

Piątek, 10 maja 2019

Do 2021 roku ze sklepów znikną plastikowe jednorazówki (patyczki higieniczne, plastikowe widelce, noże, łyżki, talerze, słomki, mieszadełka do napojów, patyczki do balonów, pojemniki do żywności i styropianowe kubeczki). Dodatkowo do 2025 r. co najmniej 55 proc. odpadów komunalnych (pochodzących z gospodarstw domowych i przedsiębiorstw) będzie musiało zostać poddanych recyklingowi, a cel ten w kolejnych latach będzie dalej wzrastał.

Czytaj dalej

NOWE ZASADY SEGREGACJI ODPADÓW KOMUNALNYCH od 1 czerwca 2019 r.

Środa, 8 maja 2019

Informujemy, że od 1 czerwca 2019 r. zacznie obowiązywać nowy, zmieniony system gospodarowania odpadami komunalnymi.

Czytaj dalej

PSZOK W LĘBORKU NIECZYNNY

Wtorek, 30 kwietnia 2019

Informujemy, że w dniu 04.05.2019 r. PSZOK w Lęborku będzie nieczynny

 

Czytaj dalej

Ogólnopolska akcja edukacyjnej "#SegregujeMy"

Czwartek, 11 kwietnia 2019

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy".

 

Czytaj dalej

Dzieci piszą Listy dla Ziemi i proszą dorosłych, by byli po stronie natury

Czwartek, 11 kwietnia 2019

Gmina Miasto Lębork dołączyła do akcji Listy dla Ziemi, największej akcji edukacji ekologicznej w Polsce, w której uczestniczy prawie 130 tysięcy młodych osób i ich rodzin.

 

Czytaj dalej

Komunikat Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dot. transportu zwierząt do ubojni

Poniedziałek, 18 marca 2019

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje, aby informować odpowiednie służby w przypadkach dot. niewłaściwego transportu zwierząt gospodarskich do ubojni.

Czytaj dalej

Uwaga rolnicy - ważne informacje dot. uboju zwierząt gospodarskich poza rzeźnią

Poniedziałek, 18 marca 2019

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku podaje do wiadomości rolników praktyczne wskazówki dot. uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią.

Czytaj dalej

ZAGROŻENIE Afrykańskim Pomorem Świń ASF!

Poniedziałek, 18 marca 2019

Nie pozostawiaj jedzenia na przydrożnych parkingach – zagrożenie ASF!

 

Czytaj dalej

VI Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Wiosenne porządki w przyrodzie",

Środa, 6 marca 2019

Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku zaprasza dzieci i młodzież z Powiatu Lęborskiego na VI Powiatowy Konkurs Plastyczny  z okazji Światowego Dnia Ziemi pt. „WIOSENNE  PORZĄDKI W  PRZYRODZIE” w ramach cyklu „Działaj kulturalnie – myśl globalnie – segreguj lokalnie”

Czytaj dalej

Plastyczny ekologiczny konkurs EKO- DINO

Środa, 6 marca 2019

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na plastyczny ekologiczny konkurs EKO- DINO.

Czytaj dalej

Wiosenna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od mieszkańców Lęborka

Środa, 6 marca 2019

 W jaki sposób możemy się go bezpiecznie i bezpłatnie pozbyć?

Czytaj dalej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Środa, 6 marca 2019

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni marca i kwietnia. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć!

Czytaj dalej

PSZOK PRZY ŻEROMSKIEGO 6B W LĘBORKU JUŻ OTWARTY!

Środa, 30 stycznia 2019

Od 01 lutego 2019 r. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych PSZOK rozpoczął przyjmowanie odpadów komunalnych, selektywnie zebranych z terenu Gminy Miasto Lębork.
Obiekt jest czynny:
poniedziałek, czwartek, piątek godz. 9.00 – 17.00,
sobota 9.00 – 15.00
.
Szczegółowych informacji mozna uzyskac w PSZOK pod nr telefonu 691-146-225.

Czytaj dalej

Konkurs Ekologiczny „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”

Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” pod patronatem Pana Marszałka Województwa!

 

Czytaj dalej

Zmiana rachunku bankowego

Poniedziałek, 31 grudnia 2018

Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2019 r. zmianie ulega numer rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Czytaj dalej

Bądźmy współodpowiedzialni za środowisko naturalne!

Czwartek, 20 grudnia 2018

Do 7 stycznia 2019 roku można obejrzeć na placu Pokoju w Lęborku interaktywną wystawę plenerową, która uświadomi nam, jak bardzo jesteśmy współodpowiedzialni za stan środowiska naturalnego w regionie.

Czytaj dalej

Dodatkowy termin odbioru odpadów zielonych

Czwartek, 13 grudnia 2018

Informujemy o dodatkowej możliwości wystawienia odpadów zielonych. Będa one odbierane w pierwszych terminach odbioru choinek w roku 2019.

Czytaj dalej

Zbiórka naturalnych choinek w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej

Czwartek, 13 grudnia 2018

Punkty zbiórki naturalnych choinek dla zabudowy wielorodzinnej wyznacza się przy pojemnikach na odpady zmieszane, natomiast Mieszkańcy z zabudowy jednorodzinnej wystawiają choinki przed swoją posesję zgodnie z otrzymanym harmonogramem.

Czytaj dalej

Odbiór odpadów w dniu 12 listopada 2018 r.

Czwartek, 8 listopada 2018

Informujemy, że w dniu 12 listopada odbiór odpadów komunalnych odbędzie sie zgodnie z harmonogramem.

Czytaj dalej

Krajowy Program "Czyste Powietrze"

Piątek, 5 października 2018

28 września br. w Stacji Kultura w Lęborku odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, na którym omówiono zasady nowego krajowego programu „Czyste powietrze”.

Czytaj dalej

Krajowy Program "Czyste Powietrze"

Piątek, 14 września 2018

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wdraża na terenie województwa pomorskiego Krajowy Program „Czyste Powietrze.” Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami budynków jednorodzinnych.

Czytaj dalej

Uwaga! Czas na deratyzację

Piątek, 14 września 2018

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Lęborku przypomina właścicielom nieruchomości położonych na terenie Gminy Miasto Lębork o obowiązku przeprowadzenia akcji deratyzacji w terminie od 15.09.2018 r. do 15.10.2018 r.
 

Czytaj dalej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Piątek, 14 września 2018

 Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni października. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć! 

Czytaj dalej

Jesienna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Środa, 12 września 2018

W jaki sposób możemy się go bezpiecznie i bezpłatnie pozbyć?

Czytaj dalej

Unieważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza (edycja 2018)

Poniedziałek, 9 lipca 2018

Informujemy, że w dniu 29.06.2018 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku unieważnił konkurs „Czyste Powietrze Pomorza” (edycja 2018). 

Czytaj dalej

Komunikat Sejmiku Województwa Pomorskiego

Czwartek, 28 czerwca 2018

Informujemy, że Sejmik Województwa Pomorskiego przystepuje do opracowywania projektów Programów ochrony środowiska przed hałasem na lata 2019-2023 z perspektywą na lata następne dla terenów poza aglomeracjami w województwie pomorskim, położonych wzdłuż odcinków dróg krajowych, wojewódzkich i gminnych na terenie miasta Słupsk, dróg wojewódzkich, dróg krajowych i ekspresowych, autostrady A1, linii kolejowych, których eksploatacja powoduje ponadnormatywne oddziaływanie akustyczne, określone wskaźnikami hałasu LDWN i LN.

Czytaj dalej

Dzieci listy piszą - galeria prac

Środa, 27 czerwca 2018

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej galerii najlepszych prac wykonanych przez dzieci z lęborskich placówek oświatowych, które powstały w ramach akcji ekologicznej Listy dla Ziemi. 

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny XXXV LDT rozstrzygnięty

Poniedziałek, 4 czerwca 2018


 Jednym z wydarzeń realizowanych w ramach XXXV Lęborskich Dni Techniki przebiegających pod hasłem „TECHNIKA 3D” był konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z lęborskich jednostek oświatowych, organizowany wspólnie przez Wydział Ochrony Środowiska i Komitet Terenowy NOT w Lęborku.

Czytaj dalej

Można składać wnioski o dotację na usuwanie azbestu w roku 2018

Piątek, 18 maja 2018

Po raz siódmy Gmina Miasto Lębork będzie się ubiegać o dotację na usunięcie wyrobów zawierających azbest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach konkursu pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2018).

Czytaj dalej

Informacja o bezwzględnym zakazie wypalania pozostałości pozrębowych tj. gałęzi, a także pozostałości roślinnych w lesie na polach i łąkach

Środa, 25 kwietnia 2018

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku informuje, że z uwagi na trwający okres zagrożenia pożarowego w Lasach Państwowych powołując się na zapisy w ustawie o lasach i ustawie o ochronie środowiska obowiązuje bezwzględny zakaz wypalania pozostałości pozrębowych tj. gałęzi, a także pozostałości roślinnych w lesie na polach i łąkach.

Czytaj dalej

Zmiana terminów odbioru odpadów komunalnych w sektorze I i II

Środa, 18 kwietnia 2018

Informujemy, że od miesiąca maja 2018 r. zmianie ulegną terminy odbioru odpadów komunalnych w sektorze I i II zarówno dla nieruchomości jednorodzinnych, jak i niezamieszkałych. Firma wywozowa obecnie przekazuje harmonogramy wszystkim Mieszkańcom oraz właścicielom nieruchomości niezamieszkałych w danych sektorach.

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny XXXV LDT

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pn. Segreguję z pasją, którego celem jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowej segregacji odpadów.

Czytaj dalej

Listy dla Ziemi 2018 – apel najmłodszych o bycie po stronie natury

Środa, 11 kwietnia 2018

W kwietniu rozpocznie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, podczas której dzieci i młodzież, w formie listów, zachęcają dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury.  

Czytaj dalej