AKCJE EKOLOGICZNE

Dzieci mówią dorosłym, jak żyć ekologicznie

Akcja pisania listów dla Ziemi przez uczniów z całej Polski dobiegła końca. Internauci i jury wybrali najpiękniejsze ich zdaniem prace. Działania związane z promocją proekologicznych postaw i pozytywnych dla przyrody działań trwają jednak dalej. Bo dbanie o środowisko nie powinno mieć wyznaczonych dni, ale być naszym codziennym nawykiem. 

Czytaj dalej

Najpiękniejsze Listy dla Ziemi

Kwiecień był miesiącem pisania Listów dla Ziemi. Lęborskie placówki oświatowe mocno zaangażowały się w rozpropagowanie tej akcji wśród dzieci i młodzieży. Jej owocem są m.in. piękne ekolisty przesłane nam przez szkoły i przedszkola.
Zapraszamy do lektury. 

Czytaj dalej

11 maja - Dzień bez Śmiecenia

Tegoroczna, dziewiąta edycja Dnia bez Śmiecenia odbędzie się pod znakiem jakości surowca. Hasło kampanii: Stawiam na jakość. Sprawdzam! ma na celu skłonić nas do sprawdzenia czy segregując odpady na pewno robimy to poprawnie.  

Czytaj dalej

Piszemy listy o ekokonsumpcji i gospodarce odpadami

Dziś startuje trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Listy dla Ziemi. Uczniowie szkół z gmin, które zgłosiły się do projektu, napiszą listy na temat ekokonsumpcji i gospodarki odpadami. W ten sposób zainicjują dyskusję dotyczącą ważnych ekologicznych problemów i zainteresują nimi dorosłych. 

Czytaj dalej

Godzina dla Ziemi 2015

Godzina dla Ziemi jest wyjątkową, ogólnoświatową akcją społeczną, która ma wymiar symboliczny i stanowi jedyną w swoim rodzaju globalną inicjatywę ekologiczną angażującą i jednoczącą setki miliony ludzi w działaniu na rzecz ochrony przyrody. 

Czytaj dalej

Startuje druga edycja akcji Las - mamy szczęście

Fundacja Ekologiczna ARKA wspólnie z Lasami Państwowymi rozpoczyna ogólnopolską kampanię pn. Las - mamy szczęście. Przedszkola i szkoły z całego kraju już mogą zgłaszać się do Fundacji po materiały edukacyjne, w których znajdą wskazówki, jak zaangażować się w kampanię i gdzie... szukać szczęścia w lesie! 

Czytaj dalej

Lębork w gronie uczestników Listów dla Ziemi 2015

W styczniu wystartowała trzecia edycja Listów dla Ziemi. Tegoroczny temat to ograniczanie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja. W gronie uczestników akcji znalazł się również Lębork.

Czytaj dalej

365 reklamówek śmieci

Fundacja ekologiczna ARKA z okazji swoich 10-tych urodzin zorganizuje w tym roku 10 akcji ekologicznych - akcja 365 reklamówek śmieci jest jedną z pierwszych, może się do niej przyłączyć każdy z nas: wystarczą tylko nasze dobre chęci i czas.

Czytaj dalej

Najciekawsze akcje edukacyjne dotyczące zjawiska niskiej emisji

Pod pojęciem niskiej emisji rozumiemy wszystkie zanieczyszczenia powietrza powstałe wskutek procesu spalania paliw stałych lub śmieci w domowych piecach, paleniskach, lokalnych kotłowniach oraz te pochodzace z komunikacji samochodowej.

Czytaj dalej